E-shop, internetový prodej, vchodové a interiérové dveře a zárubně z masivu, kování, Irena Drozenová
dverezahubicku.cz

Technické parametry dveří a zárubní 

Interiérové dveře

Popis : interiérové dveře jsou vyráběny z kvalitního, výběrového výhradně českého materiálu smrk v přírodním designu. To znamená, že není potlačena kresba dřeva včetně suků ve své jedinečné originalitě. Rám dveří je vyroben ze slepených hranolů tloušťky  40 mm, což odstraňuje vnitřní pnutí ve dřevě a tím zamezuje kroucení nebo jiné deformování dveří. Vnitřní kazety jsou vyrobeny z lišt tloušťky 16 mm opět slepeny na požadovaný rozměr dle typu a rozměru dveří. Veškerý dřevěný materiál je vysušen na 10 %   +/- 2 %  vlhkosti. Nepoužíváme napojované dřevo, takže minicink nenajdete.

Značení dveří a jejich symboly :  K - znamená kazeta, číslovka 1-8  určuje počet kazet ve dveřích, O - znamená oblouk v horní části horní lišty. Kteroukoliv kazetu je možno zaměnit za prosklenou dle požadavku zákazníka. Dveře dodáme bez skla nebo si je objednáte včetně zasklení. I příčky je možné uspořádat dle požadavku zákazníka. Dveře vyrábíme i v atypických rozměrech. 

Balení : ochranná papírová lepenka po dlouhých stranách dveří, ochranný igelitový pytel na koncích svařený, příbalový leták s upozorněním pro zákazníka.

Rozměry : veškeré typy dveří odpovídají  rozměrům dle ČSN to znamená, že mohou být osazeny do jakýchkoliv zárubní dle ČSN. Vyrábí se v typických šířkách 60, 70, 80, 90 cm. Pokud to zákazník žádá je možno vyrobit na zakázku i atypové dveře dle požadavku ať už se jedná o změnu výšky nebo šířky dveří.

Dveře jsou osazeny třemi panty v provedení bílý zinek (stříbrné) a zámkem (obyčejný dozický nebo FAB s vložkou či bez nebo wc zámek. Zámky jsou s roztečí 72 mm nebo 90mm. Wc zámek pouze rozteč 72mm.

Obložkové zárubně

Popis : výchozí materiál je stejný jako u interiérových dveří. Nepoužíváme napojované dřevo, takže minicink nenajdete.  

Konstrukce obložkové zárubně je tvořena ostěním ( slepená deska tloušťky 25 mm do šířky dle požadované šířky zdi ) na kterém je drážka pro těsnění světle hnědé barvy a dále je zde nalepena lišta, 65 mm, tvořící pohledovou část zárubně. Toto ostění je tvořeno ze tří dílů : 

- svislá část ve které jsou našroubovány držáky pantů a v liště otvory pro panty, ve falci je otvor pro imbus klíč č. 4 kterým se seřizují a upevňují panty,

- druhá svislá část je tvořena opět ostěním a lištou s tím, že ve falci je zafrézován protiplech  pro zámek a západku,

- třetí část ostění je horní díl stejné konstrukce jako boční díly.

Lišty jsou v horních rozích seříznuty pod úhlem 45 stupňů a  v zešíkmení  tloušťky lišty je vyfrézována drážka pro spojovací lodičku, dále je v tomto konci vyvrtán slepý otvor pro excentrickou spojku lišt. V ostění je vyfrézována drážka pro pružné spojky pomocí kterých se spojuje roh ostění.

Poslední částí obložky jsou tři kusy lišt s pérkem ( dvě svislé a jedna horní ), které se po usazení a zapěnování zárubní zalepí do drážky v ostění.

Obložkové zárubně je možno vyrobit v jakémkoliv rozměru dle ČSN i atyp podle tloušťky zdi maximálně do tloušťky cca 50 cm.

Rozměry :  šířka obložky je daná šířkou zdi zákazníka rozměr je nutné zadat tak, že obložka bude vyrobena přesně na zadaný rozměr tloušťky zdi a nelze ji zmenšit, ale lze ji zvětšit ( zvětšením falce ) cca o 15 mm ( z důvodu nerovnosti zdí ). Výška a šířka zárubně se vyrábí dle dveří ( 60, ...90 )  Stavební otvor je :  výška vždy 201,5 cm ( měřeno od nulové hrany podlahy a nahoře je počítáno 1 cm na zapěnění ) šířka je podle šířky dveří vždy o 8 cm více to znamená že pro dveře š. 60 cm je stavební otvor pro šířku 68 cm s tím, že mezi obložkou a zdí je 1 cm na zapěnění.

Když byste změřili po usazení obložkové zárubně šířku na stěně od kraje ke kraji obložky (jako kdybyste zvřali dveře a změřili celkovou šíři obložky + dveří na stěně) dostanete rozměr šíře dveří, kterou jste objednali (např 80cm) + 16,4cm. Tento rozměr je důležitý například kvůli vypínačům. Celková výška od země až na vršek zárubně je cca 204,5cm, záleží na usazení zárubně. Vstupní dveře

tloušťka dveří je 40 mm

Popis :  Jedná se o dveře stejné konstrukce jako u interiérových dveří s těmito rozdíly : použité kazety jsou vyrobeny ze širšího materiálu tj. 26 mm a jsou do dveřního rámu zalištovány přes vrch. Nepoužíváme napojované dřevo, takže minicink nenajdete.

Tyto dveře mohou být osazeny do obložkové zárubně (info viz obložkové zárubně) nebo do trámkové zárubně.

Trámkové zárubně jsou tvořené slepeným hranolem o rozměru 56 x 72 mm v zárubních je profilové těsnění. V trámkové zárubni jsou použity TRIO panty od TKZ Polná (mají 2 trny, jeden je závitový a šroubuje se do zárubně pomocí imbusu, seřiditené ve 2 směrech, pevnější než obyčejné panty, nedochází ke svěšování dveří). Vnější rozměr zárubně pro dveře š. 80 cm je 204 x 93,5 cm pro dveře š. 90 cm  je rozměr 204 x 103,5 cm.

Standardně dveře dodáváme bez trámkové zárubně. Lze ji objednat.

Použití : jako vedlejší dveře, dveře z chodeb, dveře do hospodářských prostor atd. Prostě všude, kde není velký rozdíl mezi vnitřní a vnější teplotou. Pokud je osadíte jako venkovní a prostor za nimi bude vytápěn na běžnou pokojovou teplotu, budou se při teplotách okolo 0´C a nižších rosit. Na druhou stranu třeba do zahradního domku můžete klidně použít dveře interiérové , stačí povrchově je ošetřit jako venkovní dveře. Eurodveře

tloušťka dveří je 68 mm

Popis :  Rám je tvořen z euro hranolů napojovaný minicink tloušťky 68 mm, materiál borovice, kazety jsou nalepeny z euro hranolů tl 45 mm minicink borovice, sklo je v provedení ditherm tl. 21 mm ve složení  kůra čirá tl. 4 mm a sklo čiré 4 mm. Skladbu skel je možno změnit dle požadavku zákazníka s případným doplatkem podle typu skla. Dveře nemají žádnou další izolaci. Dveře jsou osazeny do zárubně pro eurodveře, která je součástí výrobku.

Vyrábíme dva typy - pouze v šířkách 80 a 90 cm. Stavební otvor je třeba 205 x 96,5 resp. 106,5 cm.

Jedná se o dveře s vyšší výbavou:  zámek pětibodový (zn.Westinkhaus, rozteč 92mm), hliníková nášlapná prahová lišta   s plastovou hranou (slouží jako práh), dvě zešikmené dolní kazety a horní dvě skla ( na přání mohou být skla zaměněny za kazety a naopak) dvojité  těsnění  ( 1x v zárubni, 1x ve dveřích ).